Return to site

6 gadi plānotas ceļošanas

2013. līdz 2019. gads

· travel,around the world,Working Holiday visa,couple travels,latvians abroad

Čau visiem! Šis ieraksts būs par to, kā mēs, Irēna un Raivis, uzsākām ceļošanu 2013. gadā. Kas pieredzēts, kas darīts, un kā tas viss kļuva par mūsu dzīvesveidu – nemitīgi mainīt valstis un gūt jaunas dzīves pieredzes. No 2013. gada esam bijuši 20 valstīs, algotu darbu darījuši 5 valstīs, brīvprātīgo darbu veikuši 6 reizes. Kopā esam pieveikuši 12 draudzības gadus un šogad Latvijā svinējām kāzas, jo kurš gan neprecētos, ja sešus gadus ar otru cilvēku būtu pavadīts diendienā, priekos un bēdās, izzināti niķi un stiķi... Ierakstā apkopoju arī dažus trikus, kas mums palīdzēja tik ilgi ceļot. Ieraksts ir ļoti garš, jo tiešām daudz kur būts un pieredzēts.

Mēs bieži saņemam jautājumus, no kurienes mums finanses to visu atļauties?

Mūsu panākumu atslēga ir rūpīga plānošana, neatlaidība, smags darbs un spēja gudri rīkoties ar naudu. Nu un, protams, ka esam viens otram.

Sākoties mūsu piedzīvojumam, mēs vēl nepratām rūpīgi plānot un rēķināt līdzi izdevumiem. Taču visu mēs apguvām laikam ejot un darot. Ceļošana perfekti iemāca dzīvot ekonomiskāk, vienkāršāk un bez liekām ekstrām.

Mūsu sākums - Somija

Kad izlēmām ceļot, mums Latvijā nebija izdevies iekrāt daudz naudas, uz abiem bija ap 400 latu un tad mums šķita, ka ar tādu budžetu ilgi nepaceļosi. Var pa Eiropu kaut ko redzēt, bet mūsu plāns bija ilgtermiņā. Tāpēc pirmais mērķis bija fokusēties uz budžeta palielināšanu, ko izdevās panākt pateicoties Raivja labam draugam Somijā. Viņš palīdzēja iekārtoties darbā govju saimniecībā, kur strādājām 50 dienas bez nevienas brīvdienas, dažreiz darba diena ieilga līdz 12h un pat 14h.

Tā kā Somijā maksāja stundas likmi, kas mūsu prātos darbojās tikai kā kalkulators: jo garāka darba diena, jo vairāk naudas iekrāsim. Domāju, ka mūsu vienkāršība un laucinieka dvēsele izlīdzēja nebaidīties netīrā darba fermā. Raivja pārziņā bija pašas govis un rūpes par tām – slaukšana, barošana, tīrīšana. Raivis iemācījās slaukt ar rokām, pat piedalījās teļa dzimšanā. Manā apgādībā bija dzīvojamās mājas uzkopšana, dažreiz arī kūts tīrīšana. Dažas reizes pat tīrīju pašas govis.

Jāpiemin, ka vēl turpmākās 2 nedēļas pēc aizbraukšanas no Somijas, smaka no fermas bija jūtama ne tikai mūsu matos, bet arī ādā, lai cik daudz mēs mazgātos.

Pēc darba fermā atgriezāmies atpakaļ Latvijā, kur sākām kalt nopietnākus ceļojuma plānus. Pirmais ar ko sākām bija plāna izveide gadu uz priekšu.

5, mūsuprāt, svarīgākie procesi, uzsākot ceļojumu:

  1. PLĀNOŠANA

    Pirmais un vissvarīgākais posms veiksmīgai ceļošanai, it īpaši, ja ir ierobežoti līdzekļi. Plānošana ietver tādas lietas kā valsts izvēle, drošības līmeņa izpēte, interesējošie apskates objekti, maršruta izveide, turp nokļūšanas veidi, nakšņošana, jebkādi ceļošanas ierobežojumi. Visu informāciju noderīgi ir uzlikt uz papīra vai elektroniski, ko turēt blakus ceļojuma laikā. Mums ir pierādījies, ka ar rūpīgu plānošanu un organizēšanu, izdodas ietaupīt ne tikai naudu, bet īsā laika posmā redzēt ļoti daudz. Ir ceļotāji, kuriem patīk spontāni lēmumi ceļojuma laikā, apskates vietas izvēloties uz vietas, bet ceļojot ilgtermiņā vairākus mēnešus vai pat gadus, bez plānošanas neiztikt, (ja vien kontā nav miljonu). Turklāt mūsdienās visu plānošanu var izdarīt neatejot no datora.

  2. BUDŽETS

    Nākamais ir pieejamo līdzekļu apzināšanās - cik daudz ir, cik gribat tērēt un kopumā cik varēsiet atļauties. Pasaulē ir ļoti daudz skaistu apskates vietu par kurām nav jāmaksā vispār, tāpēc ceļojot uz kādu valsti, mēs vienmēr sākam ar informācijas ievākšanu tieši par bezmaksas vietām. Un vietām, kur ir ieejas maksa, mēs izvērtējam to pienesumu mūsu dzīvēm.

  3. DOKUMENTI

    Trešā ne mazāk svarīgā lieta ir dokumentu pārbaude - pases derīguma termiņš, maksājuma kartes, vīzu nepieciešamība. Ja pasei termiņš beidzas drīz pēc plānotā ceļojuma beigām, visticamāk jūs nemaz nepārlaidīs pāri robežai. Latvijas pilsoņiem bezvīzu režīms ir uz 111 valstīm, 34 valstīm vīza jākārto pie iebraukšanas, 17 valstīm vajadzīga e-vīza un uz 33 valstīm tūrista vīza ir jākārto. Vairāk par katras valsts nosacījumiem te!

  4. APDROŠINĀŠANA

    Parūpējieties par savu drošību! Ne tikai paziņojiet tuvākajiem par saviem plāniem, bet vēlams iegādāties arī ceļojuma apdrošināšanu. Ceļojot Eiropā visiem bezmaksas ir iespēja nokārtot Eiropas veselības apdrošināšanas karti EVAK, kas sedz veselības aprūpi ārkārtas gadījumos. Tai pieteikties var Nacionālajā veselības dienestā. Ārpus Eiropas ceļošanas apdrošināšana ir ļoti nozīmīga, kā arī būs drošības sajūta, ja rodas nepieciešamība meklēt medicīnisko palīdzību. Izmaksas ārzemēs ir krietni augstākas kā Latvijā!

  5. BAGĀŽA

    Un pēdējā lieta pirms došanās ceļā ir izveidot līdzi ņemamo lietu sarakstu. Ja ceļo ar lidmašīnu, tad bagāžas izmaksas var būt ievērojamas, dažkārt pat aviobiļetes cenā, tāpēc ir kārtīgi jāizsver, ko ņemt, un ko neņemt. Ja sākumā šķiet, ka vajag paņemt 5 bikses, 10 krekliņus un arī matu taisnotāju, tad pēc dažām nedēļām ceļā sapratīsiet, ka pusi no tā visa varējāt atstāt mājās. Ceļošana ar mugursomu vai rokas bagāžu ( 7 – 10kg atkarībā no aviokompānijas) ne tikai samazina izmaksas, bet arī paātrina visu ceļošanu, jo vienkārši nav jāgaida uz bagāžu. Mēs, pārceļoties uz valsti, kur plānojam gan strādāt, gan ceļot, ņemam līdzi tikai kvalitatīvākās drēbes, kas ilgi kalpos, un drēbes darbam vienmēr pērkam lietotas jeb ķemmējam humpalas uz vietas esot. Esam jau pieraduši ceļot ar mugursomām, un visus šos gadus esam iztikuši ar 10kg mantām. Mana soma parasti ir pildīta ar tehniku - kamera, dators, lādētāji, un Raivim ar apģērbu un citām vajadzībām. Ja ceļo ar autobusiem un vilcieniem, tur protams bagāžas limiti ir lielāki, tad var paņemt arī ko vairāk.

broken image

Uzmetums ilgtermiņa plānam mums bija gatavs 2014. gada ziemā. Tad pieteicāmies Working Holiday vīzām uz Jaunzēlandi, un pēc 2 nedēļu papīru kārtošanas, vīzas bija kabatā. Taču uzreiz turp nesteidzāmies, jo pirms tam nolēmām apskatīt Itāliju un Grieķiju, kur sanāca arī pastrādāt 5 mēnešus un iekrāt pirms lidošanas uz Jaunzēlandi. Tā teikt, pāris pieturas Eiropā pirms kontinenta maiņas..

Brīvprātīgais darbs ceļojuma izmaksu samazināšanai

Uz Itāliju kopā braucām pirmo reizi un pirmo reizi piedzīvojām kā ir būt brīvprātīgā darba veicējiem. Ir vairākas vietnes, kur iespējams meklēt tāda veida darbu, toreiz uzgājām vietni www.workaway.info , kur izveidojām savu profilu (individuāls profils maksā 42USD, pārim 54USD) un izvēlējāmies to vietu, kur brauksim palīdzēt. Šeit princips pavisam vienkāršs - apmaiņā pret 4h (dažreiz 5h) jūsu palīdzības 5 dienas nedēļā, namsaimnieki nodrošina naktsmītnes un ēšanu, kas ceļojuma budžetā vienmēr sastāda lielāko ciparu. Vēl populāra vietne ir www.helpx.net, kas darbojas pēc tāda paša principa. Pasaulē labi zināma WWOOF programma www.wwoof.org., kur brīvprātīgais darbs tiek veikts fermās.

Darbi parasti ir saistīti ar viegliem mājsaimniecības darbiem, teritorijas uzkopšanu vai cita veida darbu saimniecībā, bet par tiem vienmēr vienojas pirms ierašanās.

Pēdējos gados daudzi namsaimnieki ir gatavi piemaksāt par jūsu darba virsstundām, ja ir tāda vēlme, tādējādi, jums rodas iespēja, ne tikai ieekonomēt uz gulēšanu un ēšanu, bet jau nopelnīt naudu, lai brīvajos brīžos paceļotu. Mēs toreiz pavadījām mēnesi Itālijas vidienē pie ģimenes, kurai piederēja viesu māja. Uzdotie darbi bija elementāri - zāles pļaušana, telpu uzkopšana, mēbeļu krāsošana, krūmu griešana, sētas atjaunošana. Nekas, ar ko praktiskais latvietis nespētu tikt galā. Nedēļas nogales mums bija brīvas, kuras izmantojām Itālijas lielāko pilsētu apskatei. Tur protams mums bija jātērē sava nauda gan ceļam, gan naktsmītnēm. Tā pieredze un draugi, ko ieguvām strādājot bija neatsverama. Vēl brīvprātīgo darbu veicām Austrālijā 3 reizes, Jaunzēlandē 2 reizes.

Itālija
Itālija

Bildē Itālijas viesu nams un cilvēki, kurus iepazinām.

Pēc Itālijas mēs devāmies uz Grieķiju darba meklējumos vasaras sezonā. Internetā atradām darbu Zakintosas salā kādā ģimenes viesnīcā, kas atradās pie jūras. Darbs nebija viegls, atzīšos. Pirmo reizi strādāju kā viesmīle, 10h/dienā uz kājām, ārā, saulē, karstumā, Raivis strādāja pludmalē, kur izīrēja laivas tūristiem, un vakaros strādāja viesnīcas reģistratūrā par uzraugu, kopumā nostrādājot ap 14h/dienā. Mums brīvdienu nebija, jo tā bija tūrisma sezona un darba daudz. Lai gan sākums bija grūts, mēs viens otru balstījām un noturējāmies līdz galam. Asaras arī bija, bet no tādas pieredzes daudz mācījāmies un daudz sapratām par sevi – ka nekas nav par grūtu, pat strādāt 5 mēnešus bez brīvdienām. Tā bija vienreizēja darba pieredze, šobrīd atmiņas ir tikai tās labākās.

broken image
broken image
broken image

Bildēs mūsu komanda Grieķijā, mana un Raivja darba zonas.

Pirmo reizi aiz okeāna – Jaunzēlande

Pēc darba Grieķijā nopirkām vienvirziena biļetes uz Jaunzēlandi, Working Holiday vīzas mums bija nokārtotas jau pusgadu iepriekš. Vairāk par vīzu un pieteikšanos te!

broken image

Šī bilde tika uzņemta 2014. gada 4. maijā. Toreiz no Latvijas aizbraucām uz diviem gadiem.

Tur ieradāmies 2014. gada beigās. Dzīves līmenis Jaunzēlandē ir augsts, algas labas, taču tādi ceļotāji kā mēs - uz noteiktu laiku, lielākoties tiek pieņemti tikai uz sezonālajiem darbiem. Ir jābūt gatavam strādāt laukos, vai tās ir zemenes, vai vīnogas, vai kivi. Lietderīgi, meklējot darbu Jaunzēlandē, būtu izpētīt, kādus sezonālos darbus veic kurā reģionā, lai jūs varētu būt īstajā brīdī, kad darbinieki nepieciešami. Noderīga vietne sezonālajiem darbiem ir www.picknz.co.nz. Jaunzēlandieši ļoti novērtē strādīgumu, mēs ļoti centāmies sevi pierādīt kā labus un centīgus darbiniekus, kas beigās vainagojās ar noderīgiem kontaktiem, atsauksmēm un citiem darba piedāvājumiem.

Gads paskrēja ļoti ātri, mēs bijām redzējuši un piedzīvojuši tik daudz. Te mums bija pirmais kopīgais auto, kuru iekārtojām ērtai gulēšanai ceļošanas laikā.

broken image

Mēs arī daudz strādājām, kad darbs bija, bieži strādājām bez brīvdienām, ap 10h/dienā, lai maksimāli nopelnītu. Samaksa bija minimālā, kas toreiz sastādīja 14,75NZD/h. Mēs nesūdzējāmies... Brīžos, kad darba daudzums pieklusa, pastrādājām kā brīvprātīgie ģimenēs, nu, lai netērētu naudu uz naktsmītnēm un ēšanu. Par Jaunzēlandi ir daudz ierakstu, līdz šim tā ir mūsu mīļākā valsts. Kad 2016. gada janvārī vīzas mums beidzās, bijām iekrājuši diez gan daudz, lai dotos 4 mēnešu nepārtrauktā ceļojumā pa Āziju un ne tikai.

Šim ceļojumam mēs gatavojāmies īpaši rūpīgi un laicīgi, jo tik ilgi vienā piegājienā mēs vēl nebijām devušies.

Es kļuvu par plānošanas meistari!

broken image

Plānošana mani sāka aizraut. Apmēram tā izskatījās manas plānošanas tabulas. Raivis bija atbildīgs par vīzām un loģistiku. Kopumā plānošana aizņēma ap 5 mēnešiem. Ceļojums ietvēra 8 valstis - Austrāliju, Indonēziju, Malaiziju, Singapūru, Taizemi, Kambodžu, Japānu un 2 dienas Berlīnē.

broken image

Bildē skats uz Singapūru.

Ceļojumu noslēdzām Latvijā 2016. gada maijā, mājās nebijām 2 gadus no vietas, un ilgas pēc ģimenes un draugiem bija. Kārtīgi atpūtāmies no ilgās ceļošanas, jo arī tas nogurdināja. Bija gulēts vairāk kā 30 dažādās gultās, gribējās nedaudz savas zināmās vietiņas. Tajā vasarā darījām neko, nauda no Jaunzēlandes mums nebija pavisam iztērēta, varējām atpūsties, atgūt zaudēto laiku ar draugiem un ģimeni.

Kad jauna draudzība nes jaunas pieredzes

2016. gadā ceļojot pa Austrāliju iepazināmies ar francūzieti Džūliju, kura pasvieda ideju braukt uz Franciju pastrādāt. Kad bijām jau atgriezušies atpakaļ Latvijā, ar Džūliju kontaktus joprojām uzturējām un uzturam līdz šim brīdim, viņa divas reizes apciemoja arī mūs Latvijā un piedalījās mūsu kāzās.

broken image

Tā mēs saorganizējāmies uz ražas novākšanas svētkiem 2 nedēļu garumā pasakainajā Šampaņas reģionā, no kurienes arī cēlies burbuļu dzēriens Šampānietis. Darbs bija mazā īpašumā pie ģimenes, kas Džūlijai bija ģimenes draugi. Mūs tur ne tikai izmitināja, bet pabaroja kā vissvarīgākos viesus – šefpavāru gatavoti ēdieni, uzkodas un alkohols cik tavas aknas iztur. Tie nudien bija svētki, tradīcijām apskauti, darbs nešķita kā darbs, bet kā ballīte, kur visi draudzīgi palīdz viens otram, dzied dziesmas un dalās ar stāstiem. Šis konkrētais ceļš mums bija ekskluzīvs, jo braucienam vecāki mums iedeva savu auto. Tas sniedza neizsakāmu pārvietošanās brīvību, un pēc ražas novākšanas devāmies vairāku dienu braucienā apkārt Francijai, pa ceļam apciemojot līdz šim iepazītos francūžus, kuri mūs laipni izmitināja un izrādīja savas pilsētas. Kopumā Francijas brauciens mums neko neizmaksāja, jo ceļojuma izmaksas nosedza tur nopelnītā nauda. Apgāzām sev galvā esošos stereotipus par francūžiem, iepazināt Francijas kulināro pasauli, iemīlējāmies “dzīvajos” sieros, vīnā un kultūrā kopumā. Uz ražas svētkiem tur bijām divas reizes.

broken image

Ilgais ceļš uz Kanādu

Pēc Francijas atgriezāmies mājās un plānojām nākamo ceļošanas divgadi. Skatījāmies Kanādas virzienā, kurai arī ir Working Holiday programma, tāpat kā Jaunzēlandē. Vairāk par vīzas iegūšanu Kanādai te. Šobrīd šīs ir divas vienīgās valstis, kur Latvijas jauniešiem ir iespēja iegūt tādu vīzu, tāpēc uz abām arī plānojām braukt. Tik ātri kā Jaunzēlandes vīzu Kanādai mēs neieguvām, jo tā ir daudz populārāka izvēle un interesentu skaits ir ļoti liels. Pagāja vairāk kā pusgads kopš pieteikšanās brīža līdz vīzu iegūšanas un 2017. gada rudenī izdevās aizbraukt. Jāatzīst, ka uz Kanādu mēs vairākas reizes pieteicāmies – precīzāk – 4 reizes. Par to man ir arī atsevišķs ieraksts te.

broken image

Darbus Kanādā izdevās atrast diez gan ātri. Raivis celtniecībā, es tipogrāfijā. Dzīvojām mēs pie Vankūveras, kas, mūsuprāt, ir foršākā pilsēta Kanādā. Ziemas tur nav aukstas (bet daudz līst!), vasaras patīkamas, blakus okeāns, kalni, slēpošanas trases, pastaigu trases, ezeri, skaista ainava kopumā. Nemaz nerunājot par to, kādas izklaides iespējas sniedz lielpilsētas. Mēs teju katru nedēļas nogali centāmies kaut kur aizbraukt un apskatīt. Ļoti daudz gājām pārgājienos, garākais bija 30km garš. Kanādieši mīl doties dabā, atpūtas parki, kempingi vasarā ir pilni. Tur mums sanāca vairāk nopelnīt kā toreiz Jaunzēlandē, līdz ar to varējām atļauties vairāk ceļot brīvajā laikā. Tur izauga mana mīlestība pret kalniem.

broken image

Kanādu pametām 2019. gada janvārī. Mums vienkārši beidzās darba vīzas, kā arī tas bija brīdis, kad nolēmām apprecēties, tāpēc sākām plānot ceļu mājup. Pa taisno loģiski mēs nebraucām, izplānojām braucienu pa Ameriku un Meksiku. Kopumā pusotrs gads pagāja, kopš pēdējo reizi bijām Latvijā.

Auto relokācijas – vēl viens veids kā ietaupīt

Ar automašīnu relokācijām iepazināmies Austrālijā 2016. gadā. Relokācija šajā gadījumā nozīmē to, ka kompānija piedāvā savu transportu cilvēkam par brīvu vai par simboliskām kapeikām, lai viņš to nogādātu nepieciešamajā galapunktā. Austrālijā mēs veicām 4 relokācijas. Trīs no tām bija kemperi ar visām gultasvietām (vienā bija arī duša un wc), viena vieglā mašīna. Izdevumi, kas jāsedz šoferim ir degviela un auto apdrošināšana. Ir piedāvājumi, kur kompānijas sedz arī apdrošināšanu un daļu degvielas. Līdz šim labākā vietne šādiem piedāvājumiem, ko esam uzgājuši ir www.imoova.com. Zemāk pāris auto, ko esam relokējuši.

broken image
broken image
broken image
broken image

Pēc Kanādas nākamais stops bija Amerika, kur arī izmantojām šo ceļošanas veidu. Te gan slavas dziesmu dziedu es sev pati, jo es biju tā, kura neatlaidīgi rakājās interneta dzīlēs un atradu piedāvājumu, kur 2019. gada Mercedes bija jānogādā no Toronto Kanādā līdz Palm Springs, Kalifornijā, ASV.

Dziļajos ziemas mēnešos relokācijām reti ir piedāvājumi, un no Kanādas vēl retāk. Bet, kas meklē, tas atrod! Šoreiz tā nebija imoova vietne, bet gan privāta kompānija, kas darbojas kā starpnieks starp privātpersonu un šoferi. Lai gan par to kompāniju bija maz informācijas, mājas lapa neviesa uzticību un dažas atrastās atsauksmes nebija izcilas, riskējām un pieteicāmies braukšanai. Sākumā piedāvājums šķita nereāls, jo, reāli domājot, kurš svešiniekam uzticēs svaigu Mersi, bet vēl pa virsu iedos 600USD kabatas naudu. Bet viss bija legāli un pat reāli. Bez šaubām mums to mašīnu neiedeva tāpat paskatoties uz mūsu bildēm facebook, bet aizgājām uz interviju, pildījām veidlapas un sūtījām rekomendācijas vēstules no iepriekšējām darba vietām.

Braucienā Raivis bija vienīgais šoferis. Man ir tiesības jau 12 gadus, bet man ļoti nepatīk sēdēt pie stūres, bet Raivim patīk. Tāpēc mēs katrs veicām savas funkcijas – viņš stūrē, es plānoju pieturas punktus. Kopumā ceļojums ilga 4 dienas, pieveicām tieši precīzi 4,444km, honorārs nosedza visus ceļa izdevumus un principā pārbraucām pāri Amerikai par brīvu. Teikšu atklāti, ka ziema nav pateicīgākais laiks ceļošanai Amerikā, bet, ja ir iespēja to darīt bez maksas, kāpēc ne. Redzēt jau tāpat bija ko, par spīti aukstumam.

broken image

Pēc Amerikas aizbraucām uz Meksikas kūrortu pie Kankūnas. Tā teikt – pirmskāzu medusmēnesī. Gribējās to sauli sasmelties, smiltis un palmas redzēt līdz atkal atgriežamies Latvijā, vēl jo vairāk – atpakaļ ziemā.

Tā kā šogad bijām nolēmuši mīt gredzenus, un bez radiem un draugiem kāzas negribējām, tāpēc loģiski, ka braucām mājās plānot kāzas un uz kādu laiku palikt Latvijā atpūsties. Taču prātā paturējām domu, ka pasaule vēl jāredz un, ka nākamais plānošanas process vēl priekšā. Laikam mājas te Koknesē mums visu laiku ir bijusi tāda kā atslodzes vietiņa, bateriju uzlādēšanās stacija, plānu kalšanas darbnīca... Plāni nākamajam dzīves posmam mums jau ir sastādīti, tagad jācer, ka zvaigznes nostāsies mums labvēlīgā rakursā.

Daudziem šķiet, ka tāds dzīvesveids ir neiespējams. Visu laiku ceļot… Bet nav tā, ka mēs nepārtraukti ceļojam. Mēs daudz strādājam, ne tikai fiziski, bet arī tālredzīgi plānojam nākotni. Ceļošana mums palīdzēja arī noturēties kopā, saliedēja mūs un izveidoja par labu komandu. Tagad mēs viens otram esam labākie ceļabiedri, lai kur dotos. Ar manām plānošanas prasmēm un Raivja spēju kārtot tehniskās lietas – vīzas un finanses, mēs varam doties jebkur, kur sirds gribēs.

Svarīgi ir nebaidīties darīt un rīkoties, izmantot iespējas, kad tās atnāk. Šo gadu laikā mēs esam veikuši ļoti dažādus darbus, un katrs mums kaut ko dzīvei ir devis - esam strādājuši fermā, lasījuši zemenes, novākuši kartupeļus, stādījuši sīpolus, novākuši vīnogas, retinājuši un ievākuši ābolus, tirgojušies uz ielas, strādājuši kafejnīcā, izīrējuši laivas, tīrījuši pludmales, darbojušies celtniecībā u.c.

Ceļošana mūsu acis atvērusi plaši, jo plaši. Tādu pieredzi Latvijā mēs nebūtu guvuši, mūsu dzīves uzskati pamainījās par 180 grādiem. Mūsu dzīves vērtības tagad ir citas, labākas...

Ceļošana ir veselīga dvēselei!

Tā kā – uz priekšu! Ceļojiet, jo kad tad, ja ne tagad?!

Pasaule ir tik viegli pieejama!

broken image

Mēs vienmēr esam priecīgi padalīties ar savu pieredzi, jo gribam iedvesmot arī citus ceļot vairāk! Tā kā droši jautājiet, kaut ko, kas jums ir neskaidrs. Centīsimies palīdzēt, kā varam. Pilnīgi visu nebija iespējams uzrakstīt, tam nepieciešama būtu grāmata :)

Mūsu blogā ir apraksti gandrīz par visām valstīm, kur esam bijuši. Trūkst pēdējās valstis, jo man nav bijusi pietiekami spēcīga vēlme nosēdēt pie datora 3 dienas, jo tieši tik ilgi man aizņem viena bloga izveide. Saprotiet – kamēr iziet cauri visām bildēm un video, savā galvā saliec visu pa plauktiņiem... Bet noteikti kādu dienu taps arī pārējie ieraksti. Man paveicies, ka Raivim ir lieliska atmiņa, viņš man labs asistents rakstīšanā, atminas to, ko es ne.

Te ir, mūsuprāt, svarīgākās vietnes, kur ieskatīties, plānojot ceļojumus:

www.celakaja.lv Latviešu ceļotāju forums. Atradumi un padomi.

Plānojot ceļojumu pastāv neskaitāmi varianti kā nokļūt no punkta A uz B. Mūsu iecienītākais meklēšanas rīks tieši transportiem ir www.rome2rio.com , kas ne tikai parāda visus transporta veidus tavam maršrutam, bet arī norādīs mājaslapas, kur iegādāties biļetes un pat atiešanas laikus.

Lidojumu meklēšanai vispopulārākās ir skyscanner.net www.momondo.com un www.kayak.com vietnes.

Lai nebrauktu ar vilcienu vai autobusu, bieži vien lētāks variants sanāk meklējot līdzbraucējus jūsu maršrutā. Populārākās vietnes ir www.blablacar.co.uk un www.poparide.com . Paši esam šo vietni izmantojuši Eiropā, Austrālijā un Kanādā.

Naktsmītnēm: www.booking.com , taču lētāka alternatīva viesnīcām ir www.airbnb.com , kur māju īpašnieki izīrē savus īpašumus. Ļoti daudz solo ceļotāju paliek pa nakti bez maksas, izmantojot vietni www.couchsurfing.com , mēs gan ne reizi neesam izmantojuši šo pakalpojumu.

Vēlreiz vietne auto relokācijām ir www.imoova.com . Mēs šādu variantu izmantojām Jaunzēlandē un Austrālijā.

Brīvprātīgā darba vietnes www.workaway.info , www.helpx.net un www.wwoof.org .

Lieliski ceļojumu piedāvājumi Eiropas ietvaros un ārpus tās ir www.secretflying.com un www.fly4free.com .

Vairāk vietnes atradīsiet mūsu bloga sadaļā INFO. Ir arī vairāk bilžu - sadaļā FOTO, pāris amatierlīmeņa video arī turpat atradīsiet.